100 dienų Alytui vadovaujantys „Alytaus piliečiai“ džiaugiasi miestiečių susitelkimu

100 dienų Alytui vadovaujantys „Alytaus piliečiai“ džiaugiasi miestiečių susitelkimu

102 dienas Alytaus miestui vadovauja tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Grigaravičius ir dirba naujoji miesto taryba. „Alytaus 100_dienupiliečių“ visuomeninis rinkimų komitetas, laimėjęs rinkimus, prisijungus didžiajai daliai tarybos narių iki šiol dirba be oficialiai pasiskelbusios opozicijos.

Pirmajam šimtui dienų skirtoje spaudos konferencijoje Alytaus miesto meras, kartu su vicemerais Vale Gibiene ir Tautvydu Tamulevičiumi pristatė esamą miesto situaciją, kurią rado naujoji miesto valdžia, per šimtą dienų atliktus darbus. „Alytaus piliečių“ frakcijos seniūnė Gintarė Rimkutė Merčaitienė pristatė daugumos programą.
„Taip, finansinė miesto situacija nepavydėtina ir nuolat blogėjo jau eilę metų. Gali būti, kad mums teks priimti sudėtingų sprendimų, tačiau mes jaučiame didelį miestiečių palaikymą ir norą kurti savo miestą kartu. Tai didžiausias teigiamų pokyčių garantas”, – sakė V. Grigaravičius. “Stengiamės taupyti visur, kur galim – nuo reprezentacinėmis vadinamų išlaidų sausainiams iki šimtus tūkstančių siekiančių sutarčių už miesto tvarkymo paslaugas, ar vykdomus pirkimus viename ar kitame projekte” – teigė T. Tamulevičius.
Anot V. Gibienės, dideli pokyčiai mieste gali vykti ir pačių miestelėnų iniciatyva, tik reikia jiems netrukdyti ir skatinti originalius 100_dienu3problemų sprendimo būdus. Kaip pavyzdį ji išskyrė mieste kuriamą nuolaidų kortelę gausioms šeimoms “Alytus – viena šeima”, prie kurios jau prisijungė pora dešimčių miesto įmonių. “Kai viskas taip puikiai pavyksta, darkart įsitikiname, kad alytiškiai bendruomeniški, atsakingi, linkę rūpintis vieni kitais. Tuo ir skiriamės nuo didmiesčių”, sakė V. Gibienė.
„Alytaus piliečių“ frakcijos seniūnė, pristačiusi daugumos programą, kvietė miestiečius ir toliau aktyviai dalyvauti miesto valdyme ir teikti pasiūlymus, nes paskelbta programa nėra baigtinis darbų sąrašas.  „Nuo kiekvieno iš mūsų pastangų ir geranoriškumo priklauso, kokį miestą turėsime”, sakė G. Rimkutė-Merčaitienė.
Radijo laidoje:
http://www.fm99.lt/102-naujos-valdzios-darbo-dienos-ka-radome-ka-veikiame-ko-sieksime/
Priedai:
Esama situacija mieste
Valdančiosios daugumos programa
Daugumos tarybos narių kontaktai

Komentarai

2017-04-13T12:01:16+00:002015 liepos 27|