ALGIRDAS GATAVECKAS, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys

/ALGIRDAS GATAVECKAS, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys
ALGIRDAS GATAVECKAS, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys2019-01-14T14:39:01+00:00

Algirdas GataveckasJaunas ir jau gerai Lietuvoje žinomas menininkas.

Daugeliui alytiškių žinomas savo meniniais ir socialiniais projektais, tokiais, kaip “Poveikis” (su Alytaus vaikų globos jaunuoliais, 2014), “Situacija” (instaliacijos ant centre esančių pastatų, 2010) ir kitais. Kartu su broliu Remigijumi dalyvauja tarptautinėse meno parodose (Vokietijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Sovakijoje ir kt.).

Alytaus vaikų globos namuose užaugę broliai Algirdas ir Remigijus 2009 metais nustebino televizijos šou „Lietuvos talentai“ savo breiko šokiu, o 2012 m. visuomenę pribloškė kaip dailininkai, it meteoras įsiveržę į meno pasaulį. Jų meno darbai susilaukė didžiulio dėmesio parodose. Jų magistrinis darbas „Situacija“ , kuris buvo pavaizduotas apleistos autobusų stoties fone, Alytuje, sudomino ir akademikus, ir praeivius. Negana to, trečiojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’12″ A. Gataveckas buvo išrinktas geriausiu jaunuoju menininku už savo projektą ,,Poveikis“. 2013 m. broliai dalyvavo tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo projekte „CreArt“, kuris vykdomas tarp 12 Europos miestų.

„Dažnai lankydamasis Alytuje matau, kokiame gražiame mieste mes gyvename. Tačiau taip pat matau daug viešųjų erdvių, kurioms galima būtų suteikti daugiau estetinės prasmės. Taip pat turėčiau kuo prisidėti ir prie kitų miesto meninio ir kultūrinio gyvenimo sričių“, – sako Algirdas Gataveckas.

Broliai nepamiršta savo gimtojo miesto, visuomet čia sugrįžta ir padeda vaikams, augantiems tuose pačiuose vaikų globos namuose, kaip ir jie, norėdami įrodyti, kad išėjus iš vaikų globos namų durys atsiveria į pasaulio platybes ir viskas yra įmanoma, tereikia siekti ir niekada nesustoti.

Trumpai apie Algirdą:

Menininkas, 29 m.

Gimė ir augo Alytuje.

Baigė: 4-ąją vid. m-klą (dabar Piliakalnio vid. m-kla), taip pat Alytaus dailės mokyklą, Vilniaus dailės akademiją, freskos ir mozaikos magistras

Domisi: urbanistinių (miesto) erdvių estetika

Pomėgiai: breiko ir kiti šiuolaikiniai šokiai

Komentarai