„Alytaus piliečiai“ teigia, jog kiekvienas miesto trūkumas yra nepanaudota galimybė

/, Gintarė Rinkutė - Merčaitienė, Virginijus Jaruševičius/„Alytaus piliečiai“ teigia, jog kiekvienas miesto trūkumas yra nepanaudota galimybė

„Alytaus piliečiai“ teigia, jog kiekvienas miesto trūkumas yra nepanaudota galimybė

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJau startavo savivaldos rinkimai, kuriuose pirmą kartą tiesiogiai renkame savivaldybių merus. „FM99“ studijoje viešėjo visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ kandidatai į Alytaus miesto tarybą Virginijus Jaruševičius, Gintarė Rimkutė – Merčaitienė, Sigitas Leonavičius bei Žilvinas Valukonis.

Pokalbyje apie tai, kaip verslininkams seksis vykdyti veiklą Alytuje po savivaldos rinkimų kovo 1 d. Kandidatai į miesto tarybą kalbėjo:

Sigitas Leonavičius:
Daug ko netekom per tuos metus. Praradom ir žmonių, ir investuotojų pasitikėjimą. Reikės daugiau kaip pusės metų, kad įrodytumėm, jog po rinkimų įvyko mieste permainos. Šiuo metu nusivylęs ir vietinis, ir užsienio verslas. Nesirūpinome savais, rūpinomės kažkuo virtualiu. Netektys – ir moralinės, ir finansinės – matuojamos po tam tikro laiko, todėl veikti tikrai bus ką. Turime lyderį V. Grigaravičių, turime gerą komandą, esame nepolitizuoti, tad mūsų tikslas, jog Alytus pajudėtų iš mirties taško, bus įgyvendintas.

Žilvinas Valukonis:
Verslą įkūrėm su kolegom ir draugais, grįžusiais iš emigracijos. Jį pradėjome nuo nulio. Pagalbos nesulaukėm, buvo pasiūlyta tik kompensacija įmonės įkūrimui, kuri, daugeliui pradedančiųjų verslininkų, atrodo juokinga. Lėšos verslumui Alytuje skatinti yra per mažos, jos neduoda realaus pastebimo rezultato.

Virginijus Jaruševičius:
Kuriu verslą Alytuje. Tačiau daug ką eksportuojame. Tokia buvo mano pirminė koncepcija ir mintis. Puikiai suprantu, jog neeksportuojančiam verslui, kuriam reikia gyventi tik Alytuje, čia parduoti prekę ar paslaugą yra gana sunku. Kiekvienas trūkumas mieste yra nepanaudota galimybė, o ja reikia pasinaudoti.

Gintarė Rimkutė – Merčaitienė:
Situacija tokia, jog piliečiai nenori kalbėti. Kodėl? Nes jie kalbėjo, bendravo, siūlė savo mintis, tačiau pavargo, nes niekas jų visus tuos metus neklausė. Šie rinkimai – geras lakmuso popierėlis, pateiksiantis atsakymus į paprastus klausimus – ko norime, kokią miesto ateitį įsivaizduojame ir kaip gyvensime toliau.

Klausykite visą pokalbio įrašą FM99.lt internetiniame puslapyje.

Komentarai

2017-04-13T12:01:17+00:002015 vasario 26|