„Alytus – neatrastų galimybių miestas“, – sako „Alytaus piliečiai“

/, Nerijus Jauneika/„Alytus – neatrastų galimybių miestas“, – sako „Alytaus piliečiai“

„Alytus – neatrastų galimybių miestas“, – sako „Alytaus piliečiai“

OLYMPUS DIGITAL CAMERANuo pirmadienio kiekvieną dieną „Alytaus piliečių“ kandidatai į miesto savivaldybės tarybą diskutuoja „FM99″ eteryje vis kita tema. Šįsyk „FM99″ studijoje viešėjo Nerijus Jauneika, Rasa Daugininkaitė, Paulius Neciunskas ir Emilis Remeikis.

Pokalbyje apie tai, ko trūksta jauniems žmonėms, kad jie, baigę studijas užsienyje ar Lietuvos didmiesčiuose, grįžtų į gimtąjį miestą ir čia įgyvendintų savo idėjas bei būtų iniciatyvūs. Beje, „Alytaus piliečiams“ svarbios ir neįgalių miesto gyventojų problemos. Ar jos egzistuoja? Pateikiame keletą pokalbio fragmentų:

Emilis Remeikis:
Alytus – neatrastų galimybių miestas. Čia traukia – čia namai, šeima, draugai. Čia tiek daug iki šiol neužpildytų nišų ir galimybių veikti – galima pritaikyti ir tai, kas jau veikia kituose didžiuosiuose Lietuvos ar netgi užsienio miestuose. Mes turime puikią infrastruktūrą, o šiuo metu trūksta tik idėjų.

Rasa Daugininkaitė:
Neįgalūs žmonės neišgirsti. Sprendimai priimami sveikų žmonių. Jiems atrodo, kad nutarimai yra geri. Vadinasi, bendravimas vyksta skirtingomis kalbomis. Reikia įsiklausyti. Bendrauti. Su pačiomis įvairiausiomis socialinėmis grupėmis.

Paulius Neciunskas:
Manau, kad Alytuje reikalingiausia ryški jauno žmogaus gyvenimo perspektyva. Ne visi jaunuoliai tokią turi. Mūsų miestas negali suteikti tinkamo išsilavinimo visų sričių specialistams. Gal to ir nereikia? Išsilavinimas bus įgytas svetur. Svarbu, kad žmogus jaustų ryšį, norėtų grįžti ir gyventi namie.

Nerijus Jauneika:
Jauni žmonės iš miesto migruoja dėl to, jog išvyksta studijuoti. Ten randa darbus, pradeda savo profesinę karjerą. Sugrįžti nėra kur – nėra darbo vietų. Tik dėl to jie lieka ten, kur daugiau finansinių galimybių. Aš grįžtu, nes matau, kad reikia veikti, kurti savą miestą, noriu ir toliau plėtoti savo verslą gimtajame mieste. Pradėdamas savo verslą Alytuje susidūriau su daugybe sunkumų. Tačiau mažiau nei po pusmečio mano idėja pasitvirtino – verslas tapo mėgiamas.

Klausykite visą pokalbio įrašą FM99.lt internetiniame tinklalapyje.

Komentarai

2017-04-13T12:01:17+00:002015 vasario 26|