„Jei kultūros nėra politiko širdyje, tai niekur kitur jos ir negali būti”

/, alytauspilieciai/„Jei kultūros nėra politiko širdyje, tai niekur kitur jos ir negali būti”

„Jei kultūros nėra politiko širdyje, tai niekur kitur jos ir negali būti”

Esu alytiškis Algirdas Gataveckas. Baigiau Vilniaus dailės akademiją, freskos ir mozaikos magistro programą. Aš neturiu atsakymų į visus klausimus, tačiau žinau, kad bet koks pasiekimas prasideda nuo noro juos rasti.

Algirdas GataveckasMatau, kad žmonės yra nelaimingi, nes juos supanti kultūra neįkvepia. Padaryk laimingus tuos, kurie yra šalia, tuomet tie, kurie toli, ateis patys. Kalbu iš patirties. Kartą važiuodamas iš Vilniaus į Alytų autobuse susipažinau su Tomu. Jis pasakė, kad Alytuje nėra ko veikti, nes ten niekas nevyksta. Pakviečiau į Alytaus globos namus, kur tuo metu piešiau jaunuolius. Kitą dieną Tomas atėjo ir pamatė mano projekto ,,Poveikis“ piešinius. Buvo sužavėtas. Kvietėsi draugus pasižiūrėti. Kultūra yra žmogaus universalumas, lankstumas, atvirumas kaitai ir laisvei. Ji ugdo žmonių kūrybines galias, lavina skonių įvairovę. Dažniausiai tai net ir ne konkretus rezultatas. Tai procesas, būsena, refleksija.

Tačiau Alytuje gyvuojanti sistema neleidžia įgyvendinti tikrų idėjų. Aš ir mano brolis Remigijus miestui siūlėme tris street art projektus. Ar labai daug Dzūkijos sostinėje yra kūrinių po atviru dangumi? Kęstučio Ptakausko japoniško sodo irgi nėra, kaip ir kitos gražios alytiškių idėjos lieka neįgyvendintos. Neįtinka politikams, privatiems interesams.

Politikai irgi turi kūrybinių gebėjimų – daryti įtaką žmonėms. Gali uždegti juos ir eiti kartu. Bet gali ir nugesinti, palikti stebėtojais, o eiti vieni. Politikui visada lengviau gesinti. Rimtu veidu reklamuoti save, dalyti pažadus. Jei rodo televizija, rašo laikraščiai – vadinasi, svarbu ir tiesa, neretai žmonės tuo tiki, nors tokiuose dalykuose pilna melo. Įsitikinimas, kad šalies piliečius patraukti galima tik paveikslėliais ar kitokiais pigiais blizgučiais, rodo, jog mes laikomi idiotais. Tik neįsižeiskite, bet iš dalies taip ir yra.

Būtent politikų įtaka dabar užvaldžiusi visas svarbiausias gyvenimo sritis, persisunkusi ir į visas kultūros sritis. Politikai sprendžia, kas svarbu, kas meniška, o kas ne, kas yra gražu, koks koncertas būtinas, koks spektaklis remtinas. Tačiau kultūros nėra politiko širdyje, tai niekur jos ir negali būti. Algirdas Gataveckas: „Politikai irgi turi kūrybinių gebėjimų – daryti įtaką žmonėms. Gali uždegti juos ir eiti kartu. Bet gali ir nugesinti, palikti stebėtojais, o eiti vieni. Politikui visada lengviau gesinti.“

Komentarai

2017-04-13T12:01:20+00:002015 vasario 13|