Kaip ten su tomis investicijomis.

/, Tautvydas Tamulevičius/Kaip ten su tomis investicijomis.

Kaip ten su tomis investicijomis.

Šią savaitę taryba pritarė sutarties pasirašymui ir sklypo skyrimui investuotojui mūsų Pramonės parke. Kai pasirašysim sutartį, bus šiek tiek daugiau apie šią investiciją konkrečiai – dabar pasakysiu tiek, kad bus dešimt darbo vietų. O daugiau noriu pasidalinti apie tai, kas vyksta užkulisiuose investicijų beieškant. Šįkart viskas gerai, bet derybų įvairiuose lygiuose šiuo metu vyksta 7-8. Taigi keli svarbesni su tuo susiję momentai.

Mūsų Pramonės parkas turi šiek tiek didesnių bėdų, nei maniau iki šiol. Pasirodo, kad jame yra sklypų, kuriuose negalima statyti pastatų – žemė yra miško paskirties. Jei galiu kažkiek pasiteisinti pats, sakydamas, kad kol to konkretaus sklypo neplanavom paskirti investuotojui, to nesužinojom ir kitų sklypų tokiu būdu netikrinom nes net nekilo mintis, tai negaliu pateisinti, kad į tai arba niekas neatkreipė dėmesio, arba niekam tai nerūpėjo iki šiol. Pradėjome procedūras tos žemės paskirties keitimui, tačiau tai užtruks.

Screen Shot 2016-01-29 at 22.44.20

Staigmena! Miškas yra tikrai miškas! Ir nieko kito, be miško, čia būti negali! Jei tik miškai kurtų darbo vietas.

Dar keliuose sklypuose gruodį buvo atlikti žemės tyrimai – kad pelkėta matėsi iš akies, bet dabar jau aišku, kad vietomės durpių yra 4 metrai! Visas vienas pramonės parko kampas yra nenaudojamas. Nežinau, kiek kainuos tai sutvarkyti. Žinau, kad kitam biudžetui turėsime didelį ir brangų poreikį investuoti į žemės darbus, ir tarybai reikės pasisakyti, kiek dar bandom kažką „išlaužti“ iš to, ką turime, ir kiek žiūrime į kitas mieste esančias teritorijas, kurios galėtų virsti pramonės parkais ar laisvosiomis ekonominėmis zonomis, daryti iš naujo ir normaliai. Tuo tarpu, aišku, ir toliau ieškosime investuotojų, kuriems to, ką turime dabar, pakanka.

Na ir pagaliau Seime užregistruotas įstatymo pakeitimo projektas, kurio poreikį formavom ir mes Alytuje – apie tai kažkada rašiau ir čia – savivalda neturi teisės be konkurso nuomoti valstybinės žemės investuotojams. Net jei tam pritaria taryba. Taigi užregistruotas projektas sprendžia šią bėdą, suteikdamas savivaldybėms teisę skirti sklypus savo nuožiūra. Niuansas – pagal Vyriausybės patvirtintus kriterijus.

Screen Shot 2016-01-29 at 22.47.36

Toliau straipsnyje apie Alytų. Iškeltos į akiratį mūsų problemos jau svarstomos Seime.

Man atrodo, vienintelis kriterijus turėtų būti, ar investuotojui pritaria savivaldybės taryba – visgi taryba atstovauja toje teritorijoje gyvenančius žmones ir jiems nereikia nuleidinėti papildomų kriterijų. Jei galvosim, kad savivalda pasitikima. Tikiuosi geros baigties, nes tai tiesiogiai aktualu Alytui – turime investuotoją, kuriam pritarė taryba, bet niekaip negalime paskirti sklypo, o valstybinės įstaigos trunka mėnesių mėnesius skelbdamos aukcionus, kuriuose dalyvauti gali bet kas, nepaisant to, kad vieniems investuotojams taryba pritaria, o kitiems ne.

Taigi nenuobodžiauju 🙂 Netrukus savivaldybė skelbs konkursą verslo koordinatoriui (vietoj vieno turėsime du). Vienas dirbs su verslumo skatinimu, kitas – su pramonės parku ir užsienio investuotojais. Tada įjungsim dar aukštesnę pavarą.

Komentarai

2017-04-13T12:01:13+00:002016 sausio 30|