Kęstutis Ptakauskas: „Alytų juosia Nemunas, o mes upei atsukome nugarą”

/, Kęstutis Ptakauskas/Kęstutis Ptakauskas: „Alytų juosia Nemunas, o mes upei atsukome nugarą”

Kęstutis Ptakauskas: „Alytų juosia Nemunas, o mes upei atsukome nugarą”

Alytiškis Kęstutis Ptakauskas – šalyje ir pasaulyje žinomas bonsų meistras, japoniškų sodų kūrėjas ir verslininkas – „Alytaus piliečių“ kandidatas į Alytaus miesto savivaldybės tarybos narius.

Kęstutis Ptakauskas

– Kaip Jūsų gyvenime atsirado Japonijos kultūra ir idėja Alytuje įkurti japonišką sodą?

– Į gimtąjį Alytų tėvai mane parsivežė iš tremties Sibire vienų metukų. Nepakanti aplinka tremtiniams ir karas Afganistane paliko daug kraujuojančių randų. Dvasinę ramybę atgavau pasinėręs į Rytų kultūrą, bonsų meną ir japoniškų sodų kūrimą. Pirmąjį – Ryto rasos sodą įrengiau prie namų. Paskui keletą metų dirbau su geriausiais Japonijos kraštovaizdžio architektais ir sukūrėme japoniško sodo projektą Alytui, tačiau netoliaregiška miesto valdžia jį palaidojo. Dabar mano japoniškų sodų projektai realizuojami Vilniuje, Kauno ir Molėtų rajonuose, Latvijoje ir net Kinijoje.

– Trečdalį Alytaus teritorijos sudaro žalieji plotai. Jie galėtų tapti poilsio, pramogų ir turiningo bendravimo vieta visų amžiaus grupių alytiškiams, tačiau netampa. Ar dėl to kaltas atsainus valdžios požiūris į bendruomenės interesus?

– Gamta – Dievo dovana alytiškiams. Ir pirmiausia ją reikia pamatyti: kaip atrodo medžiai ir krūmai, vandens telkiniai ar kiti gamtos šedevrai visus dvylika mėnesių. Tada kai ką išryškinti, pavyzdžiui, įspūdingą ąžuolą ar visžalį krūmą, kai ką apgenėti, o kai ką pasodinti, sutvarkyti žmonių numintą takelį, įrengti suolelį ir šviestuvą. Toliau – funkcinė kiekvienos viešosios erdvės paskirtis: ar tai būtų medžio skulptūrų parkas prie Anzelmo Matučio muziejaus, ar aktyvaus poilsio zona prie stadiono, ar unikalus Miesto sodas. Svarbiausia į viską pažvelgti kompleksiškai ir iš visų metų laikų perspektyvos. Tokio matymo miesto rotušėje stinga, nes dauguma valdžios vyrų ir moterų yra nevietiniai, neturintys emocinių ryšių su Alytumi.

Dar vienas pastebėjimas. Alytų juosia Nemunas, mes upei atsukome nugarą: išskyrus dviračių takus ir neveikiančią prieplauką, nėra nei paplūdimių, nei garlaiviukų, nei elementarios infrastruktūros.

Spręstinų klausimų kalnai. Programa, kurią kuria „Alytaus piliečiai“, yra tarsi gyvas organizmas, nes svarbiausia išgirsti miesto žmones ir su bendruomenėmis išryškinti veiklos prioritetus. Principas paprastas – veikiame drauge: atvirai, garbingai, sąžiningai.

– Kodėl „Alytaus piliečiai“? Ar tai buvo vienintelis Jūsų pasirinkimas?

– Pirmiausia mūsų lyderis – alytiškis Vytautas Grigaravičius, su kuriuo nedvejodamas eičiau į žvalgybą. Antra, jauna, energinga, išsilavinusi komanda, mokanti išklausyti ir išgirsti kiekvieną, matanti problemas ir galinti rasti sprendimus. Trečia, nė vienas mūsų komandos narys nepriklausė jokiai partijai, todėl neturime jokių partinių įsipareigojimų ir esame atskaitingi tik Alytaus žmonėms.

Komentarai

2017-04-13T12:01:18+00:002015 vasario 19|