Nerijus Jauneika: „Tegu vanduo teka“

/, Nerijus Jauneika/Nerijus Jauneika: „Tegu vanduo teka“

Nerijus Jauneika: „Tegu vanduo teka“

Nerijus_Jauneika„Stovinčiame vandenyje neįdomu užsibūti. Pakutenkite ryžtą ir smalsumą. Tas kutenimas priveda prie didelių pokyčių ir laimėjimų – išsilieja upė. Kalbu, nes man pavyko. To linkiu ir mūsų miestui Alytui“, – mintis dėsto Alytaus pilietinio judėjimo „Alytaus piliečiai“ narys Nerijus Jauneika. Užsimerkęs prieš visus „tau tikrai nepavyks“ ir „čia nesąmonė“ vyras Alytuje atidarė kavinę „Coffee Room“ („Kavos kambarys“) ir už sėkmingą verslo vystymą pernai gavo „Metų jaunojo verslininko“ apdovanojimą.

„Pasakykite žmonėms, kad jie reikalingi“

„Kavos kambaryje“ teka ne tik kava, bet ir vanduo. Tas vanduo – tai aktyvių miestelėnų noras sujudinti nusistovėjusią tvarką. N.Jauneika mato, kaip kavinėje ambicingus projektus ruošia moksleiviai, miesto problemas kavą gerdami aptaria senjorai.

„Paslapties toli ieškoti nereikia – žmonės ateina, nes jie jaučiasi reikalingi. Žmonėms reikia pasakyti, kad jie reikalingi – tai įkvepia nuostabiems atradimams, – tikina jaunas vyras. – Man tai prilygsta stebuklui – ši pasiteisinusi idėja. Pabudinti iš miego noriu ir Alytų. Esu tam pasiruošęs. Bet dar ir todėl, kad pasitikiu lyderiu Vytautu Grigaravičium. Kartu mes galime sujudinti tą vandenį.

Alytus – gerų minčių miestas

Pasak Nerijaus, sėkmės nenusipirksi už jokius pinigus – ji ateina, kai daug dirbi. Ir nors Alytuje pradėtą verslą jam pavyko išplėsti į kitus miestus, pradžia buvusi sunki. „Nepasakysiu nieko naujo – susidūriau su biurokratija. Pastaroji marina idėjas ir geras iniciatyvas. Noriu padėti kuo daugiau jų išsaugoti“, – sako N.Jauneika.

Ir jis pats dar turi gerų minčių miestui. Alytuje gimęs ir augęs Nerijus lankė tautinių dainų ir šokių ansamblį „Tarškutis“, vėliau šoko „Dainavoje“. „Kartais nuvažiuoju į Dainų slėnį, atgaivinu brangius vaikystės prisiminimus. Ar prisimenate, kokie renginiai ten vyko? Šiandien naują istoriją slėnyje galėtų rašyti jau kita karta“, – prikelti Alytaus pašonėje esantį gamtos prieglobstį norėtų N.Jauneika.

31-erių metų verslininkas įvairiapusės patirties sėmėsi Danijoje ir Amerikoje, mokslus baigė Vilniuje. „Noriu pokyčių. Noriu, kad upės Alytuje pradėtų tekėti“, – pokalbį užbaigia judėjimo „Alytaus piliečiai“ narys.

Komentarai

2017-04-13T12:01:17+00:002015 vasario 25|