„Pinigų kultūrai atsiras“ – sako „Alytaus piliečių“ kandidatai į miesto tarybą K. Ptakauskas ir A. Gataveckas

/, alytauspilieciai, Kęstutis Ptakauskas/„Pinigų kultūrai atsiras“ – sako „Alytaus piliečių“ kandidatai į miesto tarybą K. Ptakauskas ir A. Gataveckas

„Pinigų kultūrai atsiras“ – sako „Alytaus piliečių“ kandidatai į miesto tarybą K. Ptakauskas ir A. Gataveckas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Artėja savivaldos rinkimai, kuriuose pirmą kartą tiesiogiai rinksime savivaldybių merus. „FM99“ studijoje viešėjo visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ kandidatai į Alytaus miesto tarybą Kęstutis Ptakauskas ir Algirdas Gataveckas.

Apie juos:

Kuomet Lietuvoje kas nors prabyla apie bonsai meną (miniatiūrinių medelių ir japoniškų sodų puoselėjimą), būkite tikri, kad ši tema vienaip ar kitaip susijusi su alytiškiu Kęstučiu Ptakausku. Kęstutis yra Lietuvoje ir tarptautiniu mastu pripažintas bonsai meistras, tarptautinių parodų rengėjas ir dalyvis, Lietuvos bonsai asociacijos prezidentas. Retas alytiškis tiek prisideda prie Alytaus vardo garsinimo užsienyje, kiek Kęstutis.

Vienais geriausių piešėjų Vilniaus dailės akademijoje tituluojami broliai Gataveckai piešia ne tik akademinius piešinius, bet ir graffiti. Akademiniai darbai ir gatvės kultūra puikiai dera jų pasaulyje. „Mes kilę iš gatvės, joje gyvenom ir savo išgyvenimų nesigėdijame“, – sako be tėvų užaugę menininkai. Al­gir­das Ga­ta­vec­kas bai­gė Vil­niaus dai­lės aka­de­mi­ją, fres­kos ir mo­zai­kos ma­gist­ro pro­gra­mą ir yra jauniausias doktorantas akademijoje. Jo teigimu, nėra at­sa­ky­mų į vi­sus klau­si­mus, ta­čiau bet koks pa­sie­ki­mas pra­si­de­da nuo no­ro rasti atsakymą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Diskusija „FM99“ studijoje

Pokalbyje apie tai, koks yra ir koks bus Alytaus kultūrinis gyvenimas? Ar ir vėl bus teigiama, kad pinigų kultūrai nėra, nes ji pajamų negeneruoja? Pateikiame keletą pokalbio fragmentų:

A. Gatavecko teigimu, garsinti ir reprezentuoti miestą yra labai svarbu:

Idėjų yra. Tačiau reikia noro ir jėgų. Kultūrinio miesto viziją galima sukurti. Tačiau reikia susikaupti ir tai daryti. Menas – investicija į ateitį. Jeigu politikas širdyje turėtų daugiau kultūros arba mėgtų ją, galų gale, pats būtų kultūringas, jis remtų meną. Alytuje turime puikius menininkus, miestą garsinančius pasaulyje. Kartais siūlau jiems surengti parodą ar renginį, o jie sako – „o kam?“ Dabar suprantu kodėl girdimas toks atsakymas, ypač po to, kai norėjau miestui padovanoti savo darbus ir buvau nesuprastas.

Kaip sakė K. Ptakauskas, pinigų menui – atsiras:

Mes sakom, kad Alytus – pramonės miestas. Čia yra verslininkų. Ir jeigu sugebėsim įtikinti juos, kad jie prisidėtų prie kultūros sklaidos Alytuje – viskas bus įgyvendinta. Šiuo metu Alytuje gyvuojanti sistema neleidžia generuoti ir įgyvendinti tikrų ir gerų idėjų. Aš, asmeniškai, esu surengęs daugybę tarptautinių renginių, kasmet laimiu įvairius konkursus, o nei meras, nei žmonės, atsakingi už kultūrą, nė nepadėkojo. Menininkų Alytuje nepastebi ir nesupranta, ypač jeigu nesi sistemos dalis.

Klausykite visą pokalbio įrašą.

„Alytaus piliečiai“ ir „Facebook“. Prisijunkite!

 

Komentarai

2017-04-13T12:01:18+00:002015 vasario 24|